| justme2226 a întrebat:

Ce înseamnă când un băiat îţi face complemnte deși nu îl cunoști.Gen eu merg pe holul liceului cu prietena mea și un tip tot îmi zice "ce frumoasă ești" deși nu îl cunosc, nici măcar nu știu cum îl cheamă. Eram într-o zi tot așa cu prietena mea și mâncam alfers și îmi zice "îmi plac fetele care mănâncă alfers" și nu face complimente și prietenelor mele cu care mă plimb de obicei.Am impresia că râde de mine sincer.E puţin cam ciudat.Am nevoie de o parere.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Daca esti frumoasa nu stiu de ce crezi ca rade de tine. Probabil ii place de tine si ăsta e felul lui de a te aborda si poate asteapta sa il abordezi si tu, sau poate isi permite pentru ca te-a vazut de multe ori prin liceu si s-a obisnuit cu tine si practic te cunoaste interpersonal (face in face) cum ar veni. Si eu am unii d-astia asa prin liceu:"Fataaa! Nu ma bagi in seama? De ce nu ma bagi in seama?", sau imi zambesc si fac faze din maini amuzante, nu stiu daca ma plac dar oricum nu-mi pasa happyEu fiind mai timida ignor. Eu nu stiu de ce nu incerci sa legi o prietenie cu el sau poate o relatie, ar putea iesii ceva frumos. Multa bafta!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Valentina400 a răspuns:

Poate te place! Incearca sa vorbesti cu el si sa vezi daca chiar ii place de tine sau face doar misto.