| BLURREDLINES a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca parintii tai s-au despartit? straight face

Răspuns Câştigător
| BLURREDLINES explică:

Nu inseamna nimic!
Despartirea parintilor este o teama permanenta (cel putin pentru majoritatea copiilor), iar in vis, subconstientul "lucreaza" si apar cele mai ascunse ganduri si temeri ale noastre.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.elystar.ro, secțiunea dicționar de vise.
Pa, pa.

| Musique a răspuns:

Ce ar putea să însemne?
Nu se mai înțeleg, se despart.
Treci peste.

| Dariusuu a răspuns:

A fost doar un vis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zilele ăstea numai întrebări despre vise şi semnficaţia lor am văzut.
Să-ţi explic o chestie.
Subconştientul tău stochează multe chestii pe care tu conştient poate nici nu le gândeşti. Dacă a fost o ceartă în familie sau pur şi simplu te temi de un eventual divorţ, asta visezi. Nu e vreo premoniţie sau ceva. Chestii fără noimă din subconştient. Atâta tot. Încetaţi să hiperbolizaţi orice chestie, în p-la mea.

| BLURREDLINES explică (pentru anonim_4396):

Nu a hiperbolizat nimeni nimic, era doar o simpla intrebare. Nu erai obligat/obligata sa raspunzi happy.

| Northern a răspuns:

Buna! Inseamna ca a fost un cosmar ( in viziunea mea).O zi frumoasa!