| glossybubbles a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca saruti o persoana de acelasi sex? ( sunt fata ) P.S. Nu ma atrag fetele. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu înseamnă nimic.
A fost doar un vis.

| eckblume a răspuns:

Conform lui Freud ai anumite pulsiuni, tendinte pe care ti le controlezi constient, dar ele isi fac aparitia in vis sub diferite forme in mod inconstient.
Visele sunt niste secvente haotice, fara sens de multe ori. Visam in mare parte atunci cand nu dormim suficient, suntem stresati sau din cauza unor momente care ne marcheaza constiinta (ex: accident rutier-visezi sange, persoane ranite pe sosea).
A visa e ceva normal. Nu trebuie sa cauti fel si fel de semnificatii.

| DevilRock a răspuns:

Te temi că devii lezbi?