| RomâniaUnită a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca scrii cu carioca colorata pe tricoul alb al fostului iubit, iar el citește? Pe tricou erau scrise sentimentele mele pentru el.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Carioca și pixul și creionul sunt simboluri ale penisului.
Tricoul alb, albul înseamnă puritate dar și veste, ceva nou.
Haina se mai identifică cu sufletul, personalitate omului.
Dacă scriai sentimentele, asta rezultă.
Că mai ai sentimente pentru el, că îl mai iubești încă, că dorești să faci sex cu el ( carioca). Dacă el citește, înseamnă că și el mai este interesat încă de tine.
Dacă tricoul lui este alb rezultă că nu are încă altă iubită.
Astfel sunt șanse ca fosta iubire să se reaprindă și să fiți din nou împreună. Careva din voi trebuie să facă un pas. Visul spune că acest pas trebuie să îl faci tu.

2 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Înseamnă că te gândești la el când ești trează, motiv pentru care subconștientul tău creează scenarii.

| Andreeush a răspuns:

Probabil îți e dor de el și încă te mai gândesti la el.
Oricum a fost doar un vis.