| Nicolae_Sarah_2000 a întrebat:

Ce inseamna criza existentiala?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Înseamnă acel moment când te gândești ce faci cu viața ta în momentul respectiv.

| Radu284 a răspuns:

Inseamna cand ajungi intr-un moment din viata in care incepi sa-ti pui intrebari despre rostul vietii tale, sa te intrebi daca ai fi putut schimba ceva in trecut, daca viitorul mai poate fi OK, etc.

In general, toti oamenii trec prin asta, mai devreme sau mai tarziu, uneori si de mai multe ori.

| Gunoi a răspuns:

Ceva important de care depinde existenta, desigur se folosesc si conotatii cu acelasi sens..Gen "trebuie"