| king5151 a întrebat:

Ce inseamna deficit caloric? Adica mananci mai putin decat corpul tau e obisnuit sa manance? As vrea sa slabesc nu de altalaughing)

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Există o grămadă de siteuri care îți calculează câte calorii trebuie să consumi tu zilnic în funcție de înălțime, greutate, nivelul de activitate și dacă vrei să slăbești/să te îngrași.
în funcție de număru ăla trebuie să te ghidezi, să nu-l depășești prin ce mănânci

| aditimus a răspuns:

Da asa este, trebuie sa mananci mai putin ca organismul sa iti consume din grasimi.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Deficit caloric înseamnă ca caloriile obținute prin mâncare si băutură sunt mai mici decât cele arse prin metabolism.