| coadadematura a întrebat:

Ce inseamna expresia "a fi transparent"?

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Sa fii usor de citit, sa nu ascunzi nimic fata de nimeni, sa nu fii fals, sa nu fii o persoana cu mai multe fete sau interese ascunse.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

A fi ușor de citit, de ghicit ce intenții și reacții o să ai în diverse situații

| Andreeush a răspuns:

Adică a fi o persoană deschisă, sinceră, fără intenții ascunse.

| CodrutElian1990 a răspuns:

De regula se foloseste aceasta expresie la ceea ce fac organele puterii de stat, obstesti si sociale. care trebuie sa ia masuri pe care sa le cunoasca si cei carora li se adreseaza. A nu ascunde ceea ce faci, in detrimentul altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi sincer

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

A fi transparent înseamnă în primul rând să descoperi cine ești tu dincolo de orice mască.

A fi transparent înseamnă să fi același om, indiferent cine te însoțește pe stradă.