| MihaiRoman123456 a întrebat:

Ce înseamna " fâs "? Și ce reprezintă când cineva ii spune " fâs " altcuiva?

Răspuns Câştigător
| StGaLLa a răspuns:

Daca ai putea spune in ce context a zis "fâs" ar putea fi ca acea persoana face zgomot asta si conform dexului (Cuvânt care imită zgomotul șuierător produs de un gaz care iese cu presiune printr-un orificiu strâmt. 2. S. n. Sunet produs astfel. – Onomatopee.). Sau ca folosit ca un sictir sa zic ceva adica " Eii fas " ca ceva gen ei pe dracu sti?