| Pυƒυℓєтє a întrebat:

Ce inseamna "hipster"?

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Știi că s-au pus mii de întrebări pe TPU pe seama acestui subiect, nu?
http://www.tpu.ro/conversatii/hey-ce-inseamna-mai-exact-hipster/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niste tineri care nu mai stiu cum sa iasa in evidenta.

| mssch a răspuns:

Hipster se referă la o subcultură a tinerilor din mediul urban, care a apărut în anii 1990. Subcultura este asociată cu muzica independentă, cu un simț al modei mai puțin aflat în lumina reflectoarelor, cu viziuni politice liberale sau independente, spiritualitate alternativă sau ateism/agnosticism și un stil de viață alternativ. Din media ei ar putea fi interesați de filme independente, reviste ca Clash, site-uri ca Pitchfork Media și unele părți ale Tumblr.