| Kaz3kag3 a întrebat:

Ce inseamna motoul ochi pentru ochi?

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte? adica sa ii platesti unei persoane cu aceeasi moneda. funda?big grin:*

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ochi pentru ochi dinte pentru dinte.Adica sa raspunzi cu aceeasi moneda.Sa te razbuni.Sa fi rau doar fiindca crezi ca esti tratat urat.Brrstraight face

| ionica56 a răspuns:

Fiecare pentru el!

| sssoriii a răspuns:

Adica persoana care a produs un prejudiciu trebuie sa i se provoace un rau identic sau similar celui pe care aceasta l-a produs victimei, pentru a se mentine egalitatea intre fapta si rasplata.

| BoBBy a răspuns:

Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte
adica fiecare e pe cont propriu tongue