| nicoleee30 a întrebat:

Ce inseamna 'penthouse'?

8 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

E o revista xxx...

| QuizMaster a răspuns:

In traducere libera inseamna casa ichisa/adapost.Dar daca te referi la revista PentHouse, este o revista pentru barbati din SUA, la fel ca PlayBoy

| NedelcuRemus a răspuns:

Insemna: apartament
hangar
încăpere
adăpost
baracă
acoperiş de protecţie

| IDontCareeeeeeeeeeee a răspuns:

Penthouse este o revistă pentru bărbaţi, fondată de Bob Guccione, care combină articole despre viaţa reală cu pictoriale erotice. Cu toate că Guccione este american, revista a fost fondată în 1965 în Marea Britanie, dar din 1969 a fost vândută şi în Statele Unite. La apogeul revistei, Guccione a fost considerat unul din cei mai bogaţi oameni din Statele Unite. A fost inclus în topul Forbes ai celor mai bogaţi oameni ai planetei (1982 - 400 milioane de dolari).

| Georgiana16 a răspuns:

Penthouse : apartament, hangar, încăpere, adăpost, baracă, acoperiş de protecţie

| Tudor_4193 a răspuns:

Penthouse- apartament

| Oana_2961 a răspuns:

Heiii.Penthouse este acel apartament de la blocurile lucoase care ocupa intreb etajul. Daca te'a ajutat raspunsul meu funda te rog.:*