| Drums a întrebat:

Ce inseamna pentru tine viata? ce consideri ca este?
multumesc.

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

Pentru mine, viata inseamna, niste amintiri placute, si urate, o experienta, care se uita de la o viata la alta.Fiecare viata nemaiavand acele amintiri din viata anterioara, si in urmatoarele vieti aventuri necunoscute, plus, experiente noi, pe care poate in alta viata nu le-am facut, si nici nu m-as fi gandit sa le fac.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Viata e o chestie in care esti aruncat fara voia ta.De multe ori m-am intrebat de ce naibii nu ni se cere parerea cand suntem trimisi pe lume?raised eyebrowsVenim aici in lumea asta de tot plansul, suntem lasati sa ne facem visuri si asistam cum mor pe rand.Si mai grav si mai trist murim si noi cu ele.Se spune ca atunci cand nu mai poti iubi nu mai traiesti.Fals.Cand nu mai poti visa nu mai traiesti.Esti un mort viu care se autodistruge cu fiecare gand.Viata e asociata cu fericirea, iubirea si linistea.Cati dintre noi au macar una singura? Omenirea si-a impus niste idealuri la care nu poate ajunge si fiecare se intreaba in zadar:Sunt fericit? Sunt iubit? De ce nu imi gasesc linistea? Nu exista raspunsuri. Exista doar intrebari

| danycosty a răspuns:

Viata este un joc bunicel, macar ca are graficalaughing
Glumeam!

Viata este ceva ce te pune la multe incercari bune sau rele.
Cand zici ca ai salvat viata cuiva, inseamna ca i-ai dat iar sansa de a-si implinii scopul pentru care a fost adus.
Orice om trebuie sa munceasca pentru a trai(mai ales in Romania), dar pentru ce? Pentru a vedea cati oameni mor de foame sau ucisi? Pentru a vedea toate talhariile de zi cu zi, crime, accidente, torturi, mafie si altele? NU! Traim pentru a fii fericiti, pentru a lasa urmasi, pentru a cunoaste si pentru a duce spre evolutie lumea!
Consider ca este un dar de la dumnezeu.Prin bunatatea lui a inventat fiinte menite sa se distreze.

| aandreeaa a răspuns:

Viata inseamna totul. Cel mai frumos dar de la Dumnezeu.Nu merita sa-ti iei viata pentru nimic in lume.

| Sabinaa a răspuns:

Viata este cel mai frumos lucru de pe pamant pe care Dumnezeu ni la dat. In viata cunosti iubirea si ura, cunosti persoane, iti faci amintiri frumoase si nu prea... Nu sunt cuvinte care sa descrie viata. >big grin