| dorra091199 a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi fericirea?

Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Bună. Cred că pe scurt împlinirea viselor happy

| dorra091199 explică (pentru IonutCG90):

Asta chair e fericirea happy

9 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Omul este nefericit pentru că nu ştie că este fericit. Numai din acest motiv. Aceasta e totul, totul! Cel care constată aceasta, acela va fi fericit imediat, în aceeaşi clipă.

| Suck a răspuns:

Fericirea e acel sentiment complex in care simti ca nu-ti mai lipseste nimic.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Fericirea e starea aia de bine care vine din interior, mulțumirea pe care o primești atunci când se realizează ceva, când vezi pe cineva că e bine/fericit și alte lucruri. Fiecare muncește pentru a-și atinge scopurile ca să fie fericit.
Fiecare e fericit dintr-un anume motiv.
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un obiectiv greu de atins.

| Rainmaker a răspuns:

Buna dorra!
Cum am putea noi sa dam o definitie complexa aici, unui sentiment care reprezinta insusi scopul pentru care traim? Din punctul meu de vedere te poti considera fericit atunci cand nu-ti mai doresti nimic din ceea ce ti-ar putea oferi viata.

| Ciumpi35 a răspuns:

Muzica. Ea mă ajută când totul e de câcat.

| SpringRiver123 a răspuns:

Fiecare are un fel aparte de a intelege fericirea. Pentru unii asta inseamna banii, pentru altii persoanele dragi, dar pentru mine, fericirea este atunci cand eu ma simt bine si stiu ca si cei din jurul meu se simt la fel.