| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamnă pentru voi perioada adolescenţei?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,cred ca perioada adolescentei e cea mai frumoasa perioada din viata cand apar diferite schimbari atat fizice cat si psihice, perioada cand dintr-un copil te transformi intr-un adult.Atunci simti primii fiori ai dragostei,incepi sa cunosti cat mai multe lucruri,sa incerci cat mai multe lucruri noi,lipsa de experienta,te duce in eroare in perioada adolescentei,de multe ori cand esti adolescent ai impresia ca tot ce zboara se mananca si ca numai tu ai drepate,mai tarziu ajungand la concluzia ca nu e asa,dar totusi din greseli inveti.
IN adolescenta,faci traznai,nu mai poate sa te comande nimenihee hee,cel putin la mine asa a fost si inca nu m-am schimbat prea mult,dar pot spune ca m-am maturizat,cu trecerea aniilor iti dai seama ce ai facut,iti aduci cu zambetul pe buze aminte de toate traznaiile,toate iesirile pe ascuns,primele iubiri,dragostea aceea pura si sincera,cand chiulesti de la scoala si faci tot ce iti trece prin cap.
E o perioada frumoasa si interesanta,cel mai bine e sa te distrezi ca doar o viata ai, sa iti traiesti anii adolescentei cat mai frumos, sa ai ce sa iti amintesti la batranete.

| Dean1996 a răspuns:

Perioada in care esuezi continuu, dar totodata te bucuri din orice.Cand te cunosti pe tine insuti si-ti dai seama de ce esti capabil sa faci in viata.Acea periodata unde iti dai seama cine esti. Dupa mine e ceva special, si nu prea pot descrie.

| vanessa_6993 a răspuns:

Perioada cand ne indragostim, cand facem greseli fara sa vrem perioada cand suntem rebeli si vrem sa fim independenti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o perioada cu nimic speciala.Nici vorba sa te indragostesti, daca esti copil serios.
E adevarat ca sunt unele schimbari, dar eu de ex. m-am obisnuit imediat cu ele.