| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pervers

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Basescu.

| emima a răspuns:

(Despre oameni; adesea substantivat) care este înclinat spre fapte rele, gata oricând să facă rău; care manifestă o deviere de la normal a instinctelor, a judecăţii, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, făţarnic; spec. anormal din punctul de vedere al comportării în relaţiile sexuale. (Despre manifestările, instinctele etc. oamenilor) Care trădează, exprimă, reflectă perversitate.

| biancabellaa a răspuns:

Pervers nu e cel care pandeste scolarite prin parcuri.

Pervers e cel care face si din nevasta pornostar!laughing

| RappK a răspuns:

Omul pervers...intr'adevar este un om inteligent pentru ca reuseste tot ce'si propune prin talentul de a manipula oamenii... dar totusi este un om rauhappy...nu vrea binele nimanui, nu ajta pe nimeni iar daca o face.doar din interes.am cunoscut oamenii de genu' si vorbesc din experietnzahappy

| elseva5lei a răspuns:

Corupt, depravat; anormal din punct de vedere sexual.Perfid, făţarnic; înclinat spre fapte rele.

| bebe_7919 a răspuns:

PERVÉRS, -A, perversi, -se, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) care este inclinat spre fapte rele, gata oricand sa faca rau; care manifesta o deviere de la normal a instinctelor, a judecatii, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, fatarnic; spec. anormal din punctul de vedere al comportarii in relatiile sexuale. ♦ (Despre manifestarile, instinctele etc. oamenilor) Care tradeaza, exprima, reflecta perversitate. – Din fr. pervers.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Om inclinat spre fapte rele; corupt; imoral.