| cosmy1993 a întrebat:

Ce inseamna propozitia,, cand o zbura porcii"

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Se foloseste atunci cand vrei sa subliniezi ca ceva este imposibil! Adica se va implini sau realiza cand or zbura porcii! Adica niciodata!

| CristineDelaruss a răspuns:

Ca sa te ajut, iti dau o conversatie.
"Mami, imid ai bani sa merg la film cu prietenul?:d"
"Da, hun. Cand or zbura porcii."
Adica niciodata!

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Inseamna,, poti sa astepti mult si bine, caci niciodata nu se va intampla,,. Intr-un cuvant,, niciodata,,.

| ahlrh a răspuns:

Se refera la ceva ce nu se v-antampla niciodata.
Ex:
Celeste se v-a lasa de TPU cand vor zbura porcii.

Sau ceva intalnit mereu:
Un copil mic (sa zicem 3-5 ani): Mami-mi iei aia? puppy dog eyes
Mama: Da, cand or zbura porcii :d!

| emaalexandra97 a răspuns:

Ceva in genul''niciodata'', ca porcii nu zboara. sper ca te-am ajutat

| bogdang a răspuns:

Inseamna ca trebuie' sa mai treci pe la scoalawinking

| VladestepeTPU a răspuns:

Pnm,"O să devii frumos când or' zbura porcii". Deci porcul nu poate zbura, nu are aripi.Asta niciodată nu se va întâmpla.Deci niciodată nu vei fii frumos.

| Claudia_4421 a răspuns:

Este o expresie si inseamna,, niciodata,,
adica:,, O sa iti cumpar bicicleta cand o zbura porcii,,= N-o sa-ti cumpar o bicicleta.

| melyyy a răspuns:

Adica : niciodata nu se va intampla lucrul respectiv big grin

sper ca te-am ajutat :*

| FeFe_5684 a răspuns:

Adica poti sa asteptzi mult si bine. => niciodata big grin Deoarece porcii n`au cum sa zboare laughing)

Sper ca ti-am fost de folos.

Funda?batting eyelashes:*

| Melix a răspuns:

vrea sa zica nici odata ca normal porcii nau aripi/! 1!