| nyoentox2002 a întrebat:

Ce inseamna sa fii,, Confuz"mai pe intelesul meu? Are mai multe sensuri?
Gen la mine e asa big grineja am ajuns sa nu mai am incredere in oameni.Acum cred că nu mai există fericire, iubire mai ales din cauza banilor, eu pana la 18 ani nu am avut nicio relatie si tanjesc de 5 ani după una și am ajuns să cred că nu mă place niciuna.Eu sunt din Vaslui si am ajuns sa bag toti vasluienii in aceeasi oala,apoi toti moldovenii iar apoi toti romanii si mereu cred ca toti is serpi,toti ma critică, toti spun ca sunt urât ca am față de nu stiu cum, ba că-s negru.
Acum vreau sa ma mut din orasul meu neaparat ca am amintiri neplacute si ma cunoaste tot orasul dar nu stiu unde sa ma mut dar sa ma placa si fetele, sa fie si oamenii de treabă
Sper ca ma intelegeti.

3 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Frate, nu mai cauta alinare la altii, nu incerca sa te faci cunoscut si sa vrei sa te placa lumea. Incearca sa te concentrezi mai mult pe tine, pe a fi tu mai bun cu altii, de a-i accepta pe altii, indiferent cum sunt ei, lasa-i sa te batjocoreasca, razi cu ei, cand ei rad de tine, fa si tu glume despre tine cu ei, si nu te mai gandi ca trebuie sa fii cineva, pentru ca asta iti creeaza suferinta. Nu mai dori nimic. Eu il am pe Dumnezeu in viata mea care ma calauzeste si El nu ma lasa. Lasa grijile si toate gandurile suferinde si incearca sa iti gasesti ceva de facut si concentreaza-te doar pe ce ai de facut, fii prezent si nu te lasa dus de valul mahnirii, blocheaza gandurile mahnirii si concentreaza-te asupra altui lucru. Tu trebuie sa te schimbi, gandirea ta trebuie sa se schimbe, nu ii poti schimba pe altii.

| Linda a răspuns:

E important sa te dezvolti in diverse domenii: sa inveti la scoala, limbi straine, sa-ti dezvolti simtul umorului, sa-ti gasesti un job, castigi bani. Pentru un barbat cel mai important lucru e increderea in sine, si asta vine bifand lucrurile de mai sus. Apoi chestia cu fetele.

| Michaeel a răspuns:

Domne,nu esti urat de loc, ce au aia cu tine? Am vazut persoane mult mai urate si care pe langa infatisare neplacuta mai aveau si sufletul hain.Lasa ca asa sunt oamenii.Toti sunt rai si sunt invidiosi, si eu in generala toata lumea radea de mine si ma injurau de toti morti. Daca ei sunt frustrati cel mai bine ii lasi in pace.Frumos esti, tanar esti, ma gandesc ca ai si bun simt, de ce sa nu te placa fetele? Daca zici ca nu te plac pentru ca nu ai bani, lasale ca sunt numai pe interes si nu vei putea avea o relatie serioasa cu ele.Mai bine mergi in alt oras, daca zici ca ai amintiri neplacute, nu peste tot este ca in Vaslui.Noi,romani,suntem oameni buni, chiar daca avem defecte cu caruta, si pana la urma vei gasi si tu o fata care sa te accepte si sa te iubeasca cu sau fara bani.