| Klaaa a întrebat:

Ce inseamna viata pentru voi?happy

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Intervalul dintre momentul din trecut si prezent.Viitor nu exista.Maine e o incertitudine.Azi e timpul sa schimbi, sa te schimbi.Nu maine.Viata nu are maine.Are doar azi pentru fericire si ieri pentru tristete

| Bacemi a răspuns:

Viata = Timpul in care aflam ce vise avem + Timpul in care ne indeplinim visele.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ceva minunat, care vine fara sa ne intrebe si pleaca la fel! Toti dorim ca momentul intre cele doua momente, care se cheama (la americani) life-time, sa fie cat mai lung!

| pwp a răspuns:

Viata inseamna tot!
cateodata ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca nu existam!

| AshuraElric a răspuns:

Chin...incerci sa te razbati inca de mic sa ajungi ceva, cineva, cu multi bani, lucrand ca un nebun la birou al tau sau al sefului tau ascultaindu-i pe alti cum se plang numai pentru ca tu nu mai ai loc de ei, vrei sa faci atat de multe pentru cei la care ti cu adevarat inclusiv propria ta persoana, visezi sa nu depinzi de nimeni, sa-ti iei zborul, sa te descurci pe cont propriu (fara mami si tati alaturi de tine)apoi treci prin cea mai grea perioada a vietii, te uiti in urma si vezi ce-ai realizat si ce nu ai realizat, sufletul tau na va fi niciodata multumit, imbatranesti si privesti noua generatie cum iti ia locul, cum are aceleasi vise, iar tu te stingi la fel de usor precum o lumanare aflata tot timpul in bataia vantului, care se misca in toate directiile incercand sa evite pieirea (un lucru inevitabil)de aceea noi oameni vrem sa experimentam totul, pentru ca viata e atat de scurta incat fara o ocupatie te-ai gandi tot timpul la momentul in care te vei stinge...asta cred eu si doresc sa vad si parerea tahappy

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Viata este o okazie pentru a trai, avedea cum este pe lumehappy. fiecare, are rezervat de Dumnezeu anumiti ani. unii mor mai devreme, altii mai tarziuhappy.

| Nothing05 a răspuns:

Cel mai frumos lucru din lume!

Viata este totul!

Merita traita!

| Crisu a răspuns:

Sunt momente in care ador viata, dar momente in care o dedest si imi vine sa pun capat la tot.Totusi cu bune cu rele, viata e frumoasa.

| D A R i U t S s A a răspuns:

Cum vad eu viata?

Ceva care trebuie sa apreciezi mai mult ca orice. Ceva primit in dar de la Dumnezeu.Gandesc ca nu multi au ocazia asta (copii care mor la nastere etc )

In viata trebuie sa apreciezi in primul rand pe Dumnezeu, familia, prietenii, educatie, drumul tau care vrei sa il urmezi, dorintele tale, visele tale.

:*

| madalina2727 a răspuns:

Viata reprezinta existenta mea pana in momentul de fata si toate realizarile, iar familia, prietenii sunt cei care fac parte din ea.

| Smoke_7892 a răspuns:

Pentru mine inseamna fericire dar si momente de tristete. iubire dar si ura.

Viata este cu bune si rele dar intodeauna trebuie sa vedem partea plina a paharului, sa fim optimisti...
pentru ca daca o sa gandesti pozitiv o sa vezi ce frumoasa este viata iar daca mai adaugi si un stop de dragoste:X totul este minunat!

pup:*