| puffika a întrebat:

Ce intelegeti prin uratenie si cum trebuie sa arate o persoana ca sa fie catalogata urata?
fara injuraturi... funda

6 răspunsuri:
| fuckThisLife a răspuns:

Uratenia asta e greu de descris pentru ca fiecare persoana care se crede urata este iubita macar de o persoana, Dumnezeu ne iubeste pe toti fara a se uita la uratenia pe care o purtamhappy

| deniiiii234 a răspuns:

Salut!
Eu una consider ca uratenia nu depinde neaparat de kg in plus sau de anumite trasaturi ale cuiva. Cred ca uratenia consta in neingrijire.Atat a sufletului, cat si a corpuui.

| CherryKiss a răspuns:

Hmm. eu una nu cataloghez persoanele ca fiind urate sau frumoase. pentru mine nu conteaza exteriorul. insa suntem intr-o lume in care pune atat de mult accentul pe aspect incat incepem sa ne simtim complexati si sa ne gandim la altfel de intrebari. sunt foarte multi oameni care gandesc ca frumusetea conteaza, dar sunt si destui ca mine care o considera doar un dar de la dumnezeu cu care a fost inzestrat, nu un atuu. Nu ar trebui sa te simti complexata daca, cine stie, poate tu sau restul persoanelor te considera mai frumoasa sau mai putin frumoasa ca altii. Tu trebuie sa fii multumita cu tine si sa te iubesti asa cum esti tu cu tot cu defecte si calitati. Frumusetea, dupa parerea mea, ar trebui sa defineasca bunatatea, puritatea sufleteasca, iar uratenia ar trebui sa defineasca rautatea, lacomia, egoismul. Fiecare este unic in felul sau. Degeaba doresti sa aspiri la frumusetea exterioara a unei anume persoane daca sufletul sau este negru. Ai grija de tine.
Funda?

| yoyoangel18 a răspuns:

Nici o persoana nu e urata, e neingrijita.

Răspuns utilizator avertizat
| pwp a răspuns:

Nici o persoana nu este urata!
toti avem o parte frumoasa in noi.