| alexhandsport a întrebat:

Ce intelegeti voi prin aceasta expresie?,, Sa te indrepti pe tine insuti, inainte de a indrepta pe altul.``
Cel mai complex si frumos raspuns funda:X

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Se refera la facptul ca nu trebuie sa te uiti la parul din ochiul altuia si sa nu vezi barna din ochiul tau!
Adica, sa nu te apuci sa critici pe altii, cand tu nu esti in masura de a vorbii!
Trebuie sa iti vezi defectele tale si abia apoi s le vezi si sa le critici pe ale celor din jurul tau!

| Dean1996 a răspuns:

Cred ca te indeamna sa fi o persoana mai buna."Sa te indrepti", adica sa fi o persoana mai buna, sa repari greselile pe care le-ai facut.Citatul asta te invata ca,inainte sa indrepti pe alti,sa dai sfaturi,trebuie sa le aplici si tu,adica sa ti cont de ele, nu sa dai un sfat, si sa faci altcumva.Ca sa-i indrepti pe ceilalti, trebuie sa te indrepti pe tine.Ca sa fi mai bun cu ceilalti, trebuie sa fi mai bun cu tine, asadar totul porneste de la modul nostru de a fi.Asta inteleg eu prin acest citat.

| iuliamo a răspuns:

Adica,Sa te uiti in oglinda si dupa aceea sa-i judeci pe altii Sper c-ai inteles happythumbs up