| davidutzu12 a întrebat:

Ce mananca francezii de obicei la micul dejun, la pranz si la cina?

3 răspunsuri:
| myhay181 a răspuns:

Branzalaughing

| Ady84 a răspuns:

Paine cu ciocolata si peste cu salata

| CrInAeLeNa a răspuns:

Pai...la micul-dejun ei servesc paine cu stafide sau cu ciocolata(un morceau de pain au raisin or au chocolat),o ceasca de cafea cu lapte/||__|| ceai (cafe au lait/une tasse de the au citron),o felie de paine cu dulceata(une tartine avec de la confiture).La pranz:antreu cu cruditati,jambon,sunca(une entree avec des crudites,du jambon,du saucisson),fel principal:salata(de la viande -du boeuf,du poulet,du porc)cu legume-cartofi, mazare verde(avec des legumes-pommes de terre, haricots verts), iar la cina : supa cu cruditati(de la soup ou du potage, o portie de peste(un plat de viande ou de poisson)...si GATA! laughing Sper ca te-am ajutat.winking Funda?!? :*