Întrebare recomandată | Patrick20061997 a întrebat:

Ce mâncare gătită pot sa ii dau la un Amstaff de 2 luni? Și ce calciu? Ce sa ii pun adică am înțeles că, pot sa ii dau albuș de ou?

Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Salut, in calitate de asistent veterinar nu iti recomand sa-i dai mancare gatita, da-i numai granule de buna calitate, exemplu Hills si va fi totul bine. Daca tu ii dai si mancare gatita atunci exista riscul sa ii apara diverse probleme dermatologice, vorbesti cu medicul lui veterinar pentru vitamine in schimb. Multa sanatate! Sa ai vaccinurile si deparazitarile la zi!