| Soniiii a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a 9-a la profilul stiinte ale naturii? happy

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Bună.
Se face multă matematică,biologie, chimie, fizică.
Științele astea exacte.

Acum depinde și la ce liceu ești.
Dacă ești la unul destul de bun, pune-te pe treabă că e grea tare chimia la științele naturii.
Am o prietenă care e la științele naturii, și mi-a spus că chimia e foarte grea.
Matematica e și ea grea, dar nu se compară cu cea de la mate-info în niciun caz, așa că nu-ți fă griji.

Mult succes în noul an școlar.

1 răspuns:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai materiile pe care se bazeaza acest profil sunt biologia, chimia, matematica si fizica.Restul sunt materiile pe care le faceai si in generala, istorie, geografie, engleza ...etc,insa vei avea cate putin din fiecare. Sper ca te-am ajutat si bafta la scoalawinking!