| KeepitLondon a întrebat:

Ce materii se fac la mate-info clasa a 9 a si cate ore pe saptamana?
Bacul se da la romana,matematica,informatica si la alegere dintre fizica, chimie si biologie nu?

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Salut!
In clase a 9a vei avea ore pe saptamana in felul urmator:
-matematica 4 ore
-romana 4 ore
-limba straina1 2 ore
-limba straina2 2 ore
depindede liceu ce limbi straine vei studia, dar in general sunt engleza si franceza
-fizica 3 ore
-biologie 2 ore
-chimie 2 ore
-istorie 1 ora
-geografie1 ora
-informatica 3/4 ore
-tic 2 ore
-religie 1 ora (optional)
-logica si argumentare 1 ora
-sport 2 ore
-muzica/desen o ora la doua saptamani prin numerotare/o ora pe saptamana
aa si dirigentie

Bacul il vei da la la romana, matematica(m1) si la alegere dintre biologie (b1 sau b2), chimie ( organica sau anorganica), fizica(doua dintre termodinamica, mecanica, electricitate si optica), si informatica
Aici, la proba la alegere, daca la biologie, respectiv chimie trebuie sa iti alegi din timp care, la fizica vor veni toate cele 4 subiecte si tu va trebui sa rezolvi doua dintre ele.

Succes!