| Nastia a întrebat:

Ce melodii rap romanesti stiti?

Răspuns Câştigător
| cocolina a răspuns:

B. U. G. Mafia
-de cartier
-poveste fara sfarsit
-in anii ce`au trecut
-viata de borfas
-copii focului
-un doi si trei de zero
-toti borfasii
-cine e cu noi
-fete suspecte
-40 km/h
-cat a trait (cu puya)
-3 baieti

Parazitii

-bagabontzii `99
-bad joke
-du-te`n gatu matii
-acordeonul la maxim

la familia (sisu&puya)

-la inceput a fost
-vorbe (cu uzzi)
-adevarul gol-golutz
-unii nu inteleg
-tupeu de borfas
-viata buna

SDST

-srisoare de pe front
-ingerii deasupra romaniei
-teoria lui Underman

K-Gula

-delicvent la 15 ani
-what the *** (cu zale)
-cunoasterea de sine (2 si 3)

Grasu XXL

-phen so khames ( cu uzzi si villy)
-evident
-elegant
-legendele
-curaj
-dans murdar (cu houdini & paco)

Bitza

-fapte bune
-baietii mari nu plang (cu grasu x)
-nu te opri (feat. villy)

14 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Multe... Scooby feat Vescan - 2012
Guess who - În viaţa mea
Guess who - Locul potrivit
Spike - În capul altora
Spike - Amintiri
iRonic - În absenţa ta
VeritaSaga - Lumea minte
Veritasaga - Dor de casă
Nu-mi mai vin altele în minte, dar poţi intra pe blogul meu şi mai găseşti. Am o scurtătură făcută pentru muzică.

| cocolina a răspuns:

Sper ca e ok

| manndarina a răspuns:

Cauta Nanewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uffff n-am sa îți dau titluri de melodii pentru ca sunt foarte multe, am sa îți zis câțiva interpreți de rapp: Nane, Arssura, Teasta, Ombladon, Guess Who, Acustic, Expresiv, Ad litteram, Veritasaga, Adda, Andore, Bullet, Arghio, Chiss, DaCruz, Dagga, JustUs, Nimeni`altu, Pablo, Rimmer, Refflex, Shushy, Solo cauta pe youtube si găsești acolo o grămadă de melodii rapp românești cantate de cei enumerați mai sus.

Scuze ca nu ți-am dat titluri de melodii dar sunt foarte multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nane e boylover...Ascultă "Carbon - Reacţii adverse"; "Cedry2k - Poezie balistică"; "Cedry2k - Alchimia veninului"; "Raku - Rezistenţă"; "Spike - Rămânem prieteni"; "Guess Who - Probe Audio"... Ascultă-mă, după mine Nane e doar un alt Puya.Ascultă ce ţi-am zis, toate sunt albume.Rup!

| xAndraa23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha. Ma faci sa rad. Cica " Nane e un alt Puya " ma doare capu` cand vad asemenea comparatii. Stai cuminte, ca Puya, n-a facut nici pe un sfert, din ce a facut Nane, nu compara asa ceva... nu se comparawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da stiu big grin
Puteti asculta : Nane, Mecena, Ombladon, Cocoon, Acustic, Expresiv, Nimeni altu', Tazy...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La familia- politia e militie- super tare
guess who ft spike- tu
guess who - locul potrivit
guess who- flori ilegale
grasu xxl-full option
grasu xxl-dans murdar
grasu xxl- jos jos jos
grasu xxl-fara filtur
bitza-urmatorul pas
nane-proaspat casatorith( sau ceva de genu)
arssura- goluri in stomac

| Kindulina a răspuns:

Lil Shean
-o inima fara speranta
-poveste
-e evident
-in club multa adrenalina
-un inger pierdut
Lil Shean ft. Veron & Dj. Bit-We are in the club

| Jaker a răspuns (pentru Kindulina):

Auziti era o melodie care incepe "Bunicule bunicule zi-mi si mie o poveste. ce poveste. unca care sa ma adoarma " era marfa stie careva cum se numeste

| AoiChan a răspuns (pentru Jaker):

rolling on the floor da e de Nimeni Altu`- Inca o poveste

| tupacandbigLforever a răspuns:

Cedry2k : clipa schimbarii, ft CIA ai nimanui, noi vs ei, rugaciune, sacrificii, schimbari de valori, extreme, glossa, identitate, strigat mut alt exemplu
Nimeni Altu' : Pun pariu, Definitii elementare, asa raman, lautarul din beci, nopti prea lungi, legalizati gandurile, inca o poveste, inger si demon, obisnuiam sa cred, fii ai bravilor soldati
CTC : reanimare, asaltul, interzis nefumatorilor, orice, original verde, pentru cine, scandal, ipoteze, simfonia strazii, terapie de soc, secretul din atom
Deliric 1 : gloante oarbe, cox, ambrozie, linii de tramvai, te stiu de-o viata, supravetuieste, poate tu, 2020, fraiere, democratie, negru, nu ma poti opri ft VD, muzica ft VD
Haarp Cord : primavara, titani, dragoste sau frica