| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode eficiente de autoapărare cunoașteți? Pentru femei.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un pistol cu bile de cauciuc asa nul omoara dar il lasa la pamant cu dureri care ajung la masa cand incepe sa urle oriunde sar afla

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Spray lacrimogen sau aparat cu electrosocuri.

| Andreeush a răspuns:

Înscrie-te la karate și vei învața tehnici de autoapărare.
Până atunci folosește spray paralizant.

| LPCTSTR a răspuns:

Tipatul...
Foarte efectiv cand sunt multi in preajma.
Am o colega care tipa cu atata pasiune cand era intr-un conflict i-ai bate tu adversarul numai s-o faci pe aia sa taca.

| Vikaa a răspuns:

Tre sa fi rapida in maini, daca esti agila iti recomand sa te duci la kick box, cunosc multe fete care au mers si le-a prins bine, daca nu-ti arde de kick box, ia cu tine un spray paralizant cu ardei iute si crede-ma te vei scapa.Dar daca e vorba de scoala si te agaseaza vreun/vreo prost/proasta ii aplici niste pumni si picioare unde apuci.

| Haisalut a răspuns (pentru Vikaa):

Sau il poti lovi in cel mai sensibil punct al unui bărbat, outele.Nu stiu daca ai lovit vreun baiat acolo vreodata dar, ca baiat, iti spun că daca m ai lovi acolo ai castiga lupta instant. Daca te ataca vreodată vreun baiat da i un picior în oute si cu siguranta se va cuminti. Sper ca te am ajutat si nu uita cel mai mare avantaj al fetelor fata de baieti:lovitura in oute, mai ales daca esti scunda