| RoxyOnTPU a întrebat:

Ce mi se poate intampla daca beau sange de la cineva?Scuzati categoria n-am stiut unde sa-l pun

16 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca persoana respectiva e sanatoasa si nu are nicio boala transmisibila prin sange, atunci nu cred ca se poate intampla nimic concret. Insa este ceva intr-adevar neobisnuit, considerat nebunesc sau tabu de unii, insa interesant si chiar fascinant, as spune, din punctul meu de vedere happy.

| nyko06 a răspuns:

Buna, te poti imbolnavi nu ai deunde sa stii ce are acea persoana.

| ComatoseWine a răspuns:

O sa faci diaree daca bei cam un paharel micut.Sau vei vomita.Depinde de tine sau de sange. Daca are vreo boala iti dai seama ce nu e bine.

| Heather_Sioux_Lindsay_1997 a răspuns:

Depinde daca aceea persoana e bolnava sau nu-nu'ti recomand asa ceva.Nu-i sanatos si e si foarte scarbos.Plus ca asta e un fel de tabu, ca sa zic asa...

| GrecuCristi a răspuns:

Faci diaree si daca sangele este bolnav, te imbolnavesti si tu!

| asdfghjkll a răspuns:

Poți să iei diferite boli pe care persoana respectivă le are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz ca persoana are vreo boala, nu e indicat. In al doilea rand, se pune problema incompatibilitatii grupelor de sange. In al treilea rand, bea daca poti! Are un gust sarat si se aseamana(la gust) cu rugina. Nu iti recomand!

| RoxyOnTPU explică (pentru anonim_4396):

Am baut sange(de la mine, dar nu mult) si imi place gustul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoxyOnTPU):

A, da? Si ce gust avea? Sa stii ca sangele are acelasi gust indiferent de persoana(sau poate cu cateva exceptii). Are gust de rugina! Iti place rugina?

| RoxyOnTPU explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi pasa cu ce il asociezi tu...mie-mi place sangele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti demonstra? Uneori, sunteti patetici unii dintre voi! Doar fiindca nimeni nu a demonstrat contrariul, inseamna ca nu exista?

| RoxyOnTPU explică (pentru anonim_4396):

Pai...atunci crezi ca sunt vampir? ce aiurea suna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil! Adevarul devine istorie,iar istoria,legenda! Nu stiai,Roxana? Cel mai probabil aceste afirmatii cum ca ar exista niste creaturi nemuritoare care beau sange au pornit din Evul Mediu,cand oamenii,nestiutori,au intrat in contact cu bolnavii de porfirie. Si in momentul acela,le dadeau sa bea sange,crezand ca e spre binele lor. Dar era contrariul. Iar acum, oamenii in masura, nu acorda atentie miturilor.

| AaNdYy a răspuns:

Nu se intampla nimic... in afara de faptul ca te poti inbolnavii laughing

| SEDIU a răspuns:

Nu prea cred ca e mare scofala.Si eu beau sange numai ca al meu, ti-as recomanda acelasi lucru pentru evitarea bolilor.Cat despre cei care spun ca nu suntem sanatosi la cap sa isi vada de treaba.Cei care spun ca are gust de rugina inseamna ca atata ii duce capu sa puna limba pe metale oxidata, iar despre ceii care pretind ca acesta ar fi un fel de taboo se inseala, deoarece tabool este o necesitata ce iti cauzeaza o placere si o faci de mai multe ori pe zi.

| Henrik_Prager_2002 a răspuns:

Ai un fetish, anume hematofilia.Asta presupune excitarea sexuală la vederea și/sau atingerea sângelui.Pentru a rezolva această problemă foarte gravă, trebuie neapărat să consulți un psiholog.