| oricinearesentimente a întrebat:

Ce NU ai voie sa faci cand esti pe stop?

Răspuns Câştigător
| YrinaBubulina a răspuns:

Nu ai voie sa te speli cu apa fierbinte pentru ca sangele se incheaga si poti sa te imbolnavesti, nu ti-as recomanda sa faci efort, (sa ridici, sa cari) pentru ca poti sa patesti ceva la coloana, in timp ce sti pe stop e mai sensibila. Si nu te duce la piscina. happy

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa nu faci efort mare cum ar fi sa ridici ceva greu si bai fierbinti

| AnemonaP a răspuns:

Nu ai voie sa te speli cu apa fierbinte doar.Atat.Trebuie sa alergi,sa te plimbi cu bicicleta rolele, asta nu inseamna efort, chiar diminueaza menstruatia, spun din propria experinta, mersul pe role imi este benefic si imi face menstruatia mai comoda.Cand esti pe stop esti la fel ca in oricare zi doar cu ceva in plus.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu ai vie sa te speli cu apa fierbinte; daca e vara nu ai voie sa mergi la strand sau daca esti la mare, nu ai voie sa intrii in apa si nu ai voie sa faci efort mare.

| MerVeilleuX a răspuns:

Ai voie să faci tot ce vrei. Toate chestiile care sunt din categoria ''ce nu ai voie'' sunt pentru fetele care sunt un pic mai sensibile. De exemplu sportul sau să nu faci baie deloc.

| Dudyy a răspuns:

Efort