| anonim_4396 a întrebat:

Ce nume de fete care incep cu litera R stiti?

9 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Roxana, Raluca, Ramona, Ruxandra, Rosalinda, Renata, Romelia.

| corolav a răspuns:

Ramona, Ruxand(r)a, Rebeca, Rodica, Rachelle, Roxana.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Ramona,Raluca,Rahela,Raisa,Rebeca,Ribana,Roxana...

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Rihanna,Rebeca,Rafaela,Renata,Raluca,Regina[cam tiganesclaughing],Romina, Ramona, Rozalia...

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Raluca,Ramina,Rafaela

Raisa - nume arabesc, ce inseamna "trandafir".

Rahela – Nume biblic.

Raluca
Ramona
Ramina
Raveca
Rebecca
Regina –
Renata –

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Raisa
Rahela
Raluca
Ramona
Ramina
Raveca
Rebecca
Regina
Renata
Rosa
Romina
Rodica
Rosalinda
Rozalia
Roxana

| XxXExpert a răspuns:

Raluca, Renata, Rada

Rafaela

Raisa - nume arabesc, ce inseamna "trandafir".

Rahela – Nume biblic.

Raluca

Ramona - Varianta catalana a numelui Raymond.

Ramina

Raveca

Rebecca

Reggine

Regina – Identic ca forma cu latinescul regina (regina).

Relia

Renata – Nume cu origini in latina, in cuvantul natale (a naste).

Rene

Rheea – Personaj din mitologie, era mama zeilor din Olimp. Intre 15-18 Martie era sarbatoarea primaverii, Hilaria. Odata cu crestinizarea sarbatorile au fost inlocuite cu cele care o celebrau pe Maria, mama lui Isus. Acum se sarbatoresc mamele pe 8 Martie.

Rhianna

Roberta - Nume cu origini germanice, compus din hrod (faima) si beraht (stralucitor), ce s’ar putea traduce prin "plin de faima".

Robertina

Rocsana

Rocsena

Rodica - Nume cu radacini in slavona, in cuvantul rod, care inseamna fertil, rodnic.

Romana

Romanita

Romanitza

Romina

Rona

Rosa

Rosalia

Rosalinda

Rosanna

Rose

Roselia

Roseline

Roxana – Nume cu origini in persana si care se traduce prin "zori de zi".

Roxanne

Roxi

Roza -Se trage din latina, din cuvantul rose, care inseamna trandafir, roza.

Ruth

Ruxandra – Varianta a numelui Roxana.

Ruxi

| ineedyourehelp a răspuns:

Rada

Rafaela

Raisa - nume arabesc, ce inseamna "trandafir".

Rahela – Nume biblic.

Raluca

Ramona - Varianta catalana a numelui Raymond.

Ramina

Raveca

Rebecca

Reggine

Regina – Identic ca forma cu latinescul regina (regina).

Relia

Renata – Nume cu origini in latina, in cuvantul natale (a naste).

Rene

Rheea – Personaj din mitologie, era mama zeilor din Olimp. Intre 15-18 Martie era sarbatoarea primaverii, Hilaria. Odata cu crestinizarea sarbatorile au fost inlocuite cu cele care o celebrau pe Maria, mama lui Isus. Acum se sarbatoresc mamele pe 8 Martie.

Rhianna

Roberta - Nume cu origini germanice, compus din hrod (faima) si beraht (stralucitor), ce s’ar putea traduce prin "plin de faima".

Robertina

Rocsana

Rocsena

Rodica - Nume cu radacini in slavona, in cuvantul rod, care inseamna fertil, rodnic.

Romana

Romanita

Romanitza

Romina

Rona

Rosa

Rosalia

Rosalinda

Rosanna

Rose

Roselia

Roseline

Roxana – Nume cu origini in persana si care se traduce prin "zori de zi".

Roxanne

Roxi

Roza -Se trage din latina, din cuvantul rose, care inseamna trandafir, roza.

Ruth

Ruxandra – Varianta a numelui Roxana.

Ruxi

Sper ca te-am ajutat happy. Funda puppy dog eyes?

| Keys2000 a răspuns:

Ramona, Rahela, Raisa, Rebela, Riki, Ramony, Raparhabby...si cam atat stiu! Cu placere