| adda_5504 a întrebat:

Ce o sa patim maine de la luna? Sincer crying. sunt foarte speriata straight face. funda

Răspuns Câştigător
| Zai a răspuns:

Nimic grav stai linistita, daca nu o sa vezi o populatie infloritoare de varcolaci o sa fie OK! E adevarat ca nivelul apei poate sa creasca dar va fi cu atat mai rau pentru japonezi, Romania va fi ferita ca intodeauna!happy

7 răspunsuri:
| User a răspuns:

Http://www.evz.ro/detalii/stiri/luna-se-apropie-de-pamant-832150.html
În această seară, pentru prima dată în ultimii 15 ani, Luna va ajunge la cea mai mică distanţă de Pământ.

Deci, calmeaza-te. Nu-i prima oara cand se apropie de Pamant.

| DeEAஐ a răspuns:

Doamneeee! stai linistita!hee hee
mai mult decat o durere de cap(in cel mai nefericit caz), nu o sa patim nimic fizichappy

| Tinna22 a răspuns:

No sa patim nimictongue

| MihaiN1 a răspuns:

Sambata, 19 martie 2011, luna va fi cel mai aproape de Pamant din 1992 si pana in prezent. Situatia a starnit comentarii aprinse atat in randul populatiei, cat si in randul specialistilor.

In ultimele zile, internetul a fost luat cu asalt de informatia potrivit careia pe 19 martie se vor produce dezastre si cataclisme.

Care este adevarul? Apropierea Lunii de Pamant se numeste "perigeu lunar" sau "Super Luna". Luna va fi mai aproape decat de obicei, insa unii astrologi spun ca acest eveniment va afecta climatul Pamantului.

Apropierea Lunii ar putea provoca seisme sau eruptii vulcanice. Totusi, specialistii de la Centrul International pentru Radio Astronomie sustin ca desi Luna va trece de la apogeu (cel mai indepartat punct al Lunii fata de Terra), la perigeu (punctul cel mai apropiat) la un nivel mai ridicat ca de obicei, "nu trebuie sa ne ingrijoram".

Asta inseamna ca nu vor fi cutremure si nici eruptii vulcanice, asa cum s-a speculat. In Romania, Luna va fi plina pe 19 martie incepand cu ora 20:10.

Nimic grav!

| a2 a răspuns:

Noi, nimic. Sper.
Poate se vor forma ceva tsunami`uri in Pacific sau ceva dar noi chiar nu avem ce patii. In cel mai rau caz un mic cutremur. Sper, din nou laughing

| tpuareproblemetehnice a răspuns:

Noi? nimic(doar o seara cu un cer si o luna frumoasa). Chinezi cutremure.etc

| tpuareproblemetehnice a răspuns:

ASA ca stai linistita... funda?