| SkittSaysWtf a întrebat:

Ce oras este mai mare din Valea Jiului? Primul ca marime este Petrosani, dar apoi? Lupeni sau Vulcan? Multumesc.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lupeni si apoi Vulcan (respectiv 31.000 locuitori si 29.000 locuitori). Mai sunt: Uricani (10.000), Aninoasa (5.000), Petrila (cartier al Petrosaniului) si Banita (sat si resedinta de comuna).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu placere! Daca te-am ajutat puteai sa-mi multumesti ori cu funda ori cu una din caracteristicile de folositor sau inteligent