| Bellicous a întrebat:

Ce părere aveți despre școlile profesionale? Le recomandați? happy

7 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,important e ce iti doresti tu sa faci,cum vrei sa-ti construiesti viitorul, intotdeauna vei beneficia de subiectivitatea altora, in sensul ca parerile sunt impartite, unii spunand ca nu sunt bune de nimic, altii ca te ajuta.Eu cred ca sunt de folos,au fost dintotdeauna, inveti o meserie, asta pentru ca nu toti au posibilitatea de a face si studii superioare, iar o meserie stiuta bine este intotdeauna un avantaj, o oportunitate pentru a-ti gasi un serviciu mult mai repede.Deci sfatul meu este sa urmezi o astfel de scoala, daca simti ca nu poti sa faci o facultate si asa mai departe, macar capeti experienta intr-un anumit domeniu si ai cat de cat o pregatire. Sper ca te-am ajutathappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dca vrei sa inveti o meserie si nu te intereseaza sa urmezi o facultate

| OnuOnulică a răspuns:

Da, le recomand.

| hp8510p a răspuns:

Majoritatea se duc acolo doar pentru acei bani care li se ofera lunar(200lei)

| Melcul a răspuns:

Daca iti place o meserie cu siguranta da.

| Biancaalone a răspuns:

Pai depinde de tine si de ce vrei tu sa faci! Daca vrei sa faci o meserie si la 18 ani sa ai serviciu poti sa faci scoala profesionala! Sau poti sa urmezi liceul, sa faci o facultate si sa ai o meserie cu studii! Stiu ca suna mai simplu prima varianta, dar de la a doua varianta ai de castigat mai mult!

| mafiotulanime a răspuns:

Pot sa iti spun despre scolile profesiomale ca faci 3 ani iti alegi tu scoala si te va invata despre acea meseri
sunt tari eu le recomand