| Wolfix a întrebat:

Ce părere aveți despre relațiile la distanță? big grin

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Niciodata nu au mers...majoritatea prefera sa se desparta de cat sa o duca la nesfarsit la distanta.Eu nu cred ca merge si nu sunt singurul cu aceasta parere.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Copilarie prosteasca, niciodata nu le-am suportat, mi se par tamite relatiile astea.
Sa presupunem ca vei gasi pe cineva de care-ti place. Dar e musai ca unul dintre voi sa se mute in orasul celuilalt, pentru ca altfel totul va fi in zadar.
Comunicarea nu-i prea ok, internet, telefon si cam atat ceea ce nu e suficient pentru a va cunoste cu adevarat.Pe langa faptul ca pe internet sunt foarte multi oameni care mint in mod inconstient, sunt ceea ce isi doresc sa fie, nu ceea ce sunt cu adevarat.
Daca vrei poti sa legi prietenii, sa vorbesti cu diferiti oameni din diverse orase, apoi intr-o zi sa va intalniti la un suc. Asa da, sunt de acord, dar relatiile sunt de prost gust.

Răspuns utilizator avertizat
| Shar0nSpitz a răspuns:

Depinde ce fel de relatie la distanta e! Sunt doua tipuri...relatie la distanta, in care reusiti sa va vedeti macar o data pe luna, s-au v-ati vazut macar o data, sau relatie la distanta "virtuala", in care doar vobiti pe diferite site-uri de socializare! Bun, si acum partea REALISTA relatiile la distanta de orice tip nu se pot numi relatii, nu tin si nu ai cum sa iubesti pe cineva la distanta, iti zic din propria experienta, am avut doua relatii de genul si m-am lecuit! De obicei, un cuplu isi aminteste de toate momentele speciale : saruturi, imbratisari, mangaieri. Isi aminteste de momentele in care au fost alaturi unu de celalat la bine si la greu si amintesc de toate momentele petrecute impreuna; pe cand virtual nu ai parte de toate astea, nu o poti numi relatie ....doar trimitandu-va mesaje nu rezolvati nimic! Am vazut la intrebarile tale ca ati facut 6 luni! Sa va tina! O seara placuta! :*

| Marya_Marry_1995 a răspuns:

Nu merg niciodata. Sti vorba aia ochi care nu se vad se uita