| ionutflorin123 a întrebat:

Ce parere aveti, acest an scolar am bacul... si nu prea am chef sa invat la romana si istorie dar la geografie pot invata fara probleme. Am incercat sa invat la romana si era sa dorm, chiar nu pot deloc, daca-l dau acum nici 5 nu iau la romana. Hai ca la istorie mai pot lua un 5 dar la romana nu pot invata deloc. Am intrebat-o pe sora-mia ea a zis ca la geografie a facut asa, ea nu a putut invata la geogra si ii venea sa doarma si a luat 5.50. Chestia e ca la romana e mai greu, chiar nu stiu cum sa ma motivez, nu prea imi place mie gramatica si literatura...

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce parere aveti...nu prea am chef sa invat la romana si istorie"

e decizia ta dar dacă vrei facultă, lasș somnul de-o parte și te apuci de lucru

| ionutflorin123 explică (pentru sierra1):

Nu mi e lene dar nu pot invata la romana)) asta zic

| sierra1 a răspuns (pentru ionutflorin123):

E un "medicament", trebuie să-l iei

| devilshelp a răspuns:

Rasplateste-te dupa fiecare paragraf invatat cu cate ceva. Dulciuri, tigari, mancare, mesaje, merge orice atata timp cat te tine motivat