| AnonimnusAno a întrebat:

Ce parere aveti de 60 days without social media?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu am avut o data net pe telefon, deci nici whatsapp, m-am trezit singura in sala la cursuri, se anulaseră. Dacă ar fi o alta cale de comunicare mai buna, da, dar in rest e bine așa.

| AnonimnusAno explică (pentru Bondarel99):

Whatsapp-ul nu ar fi considerat neaparat o aplicatie social media, pentru ca in afara de a vorbi cu altii ca pe mesagerie pe telefon, nu intri ne net propriu zis. La social media ma refer la Facebook, mess, insta, tumblr, snap, pinterest si Youtube. (Cele pe care le accesez eu)

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimnusAno):

Tu nu stii cat de profitabil e Youtube. Reclama pe care ti-o faci gratuit la video-uri in comunitati cu atatea in comun [aka "persona"] pe Facebook, Insta si Yahoo. Daca ti se par neinregula e foarte rau. Incearca atelierul digital de la google (curs online de marketing)

| AnonimnusAno explică (pentru anonim_4396):

Ăăă. nu prea stiu despre ce vorbesti. Era vorba ca daca petreci un timp fara retele de socializare te simti mai odihnit, mai fericit si ajungi sa nu te mai compari cu altii. Si nu poti vorbi de profesori si elevi la modul general ca nu suntem un tot. Exista unii profesori care stiu sa predea foarte bine si unii elevi care chiar sunt obsedati de o imagine de pe un eecran care cred ca ii reprezinta si la fel si invers. Dar mna stiu ca nu toti au puterea si dorinta sa renunte la superficialitatea asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimnusAno):

Nu te simti prea odihnit. Ba daca ai folosit prea mult timp devine ca un drog si te simti foarte nasol.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi as pierde locul de munca fara acces la aceste lucruri... na, foame si facturile parca ma fac sa nu renunt

| Lostlyric a răspuns:

O parere foarte buna. Am incercat-o timp de 10 zile. Aproape ca mi-a reusit. Perseverenta este cheia.
Mai mult ca sigur nu as plange asa cum a facut-o el, insa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asta ti se pare o problema, esti in generatia in care profesorii si rahatii de 40 ani n-au habar de mijloacele moderne de comunicare si urla in colo si-n coace ca vai astea-s cauza de nu mai invata tinerii ci nu profesorii care nu-s in stare sa predea.