| mihaela_7915 a întrebat:

Ce parere aveti de comunicarea in cuplu?

Răspuns Câştigător
| pinky_2290 a răspuns:

Comunicarea in cuplu este cea mai importanta. Prin comunicare iti poti da seama cat de intense sunt sentimentele fata de iubitul/iubita ta. Tot prin comunicare se pot intensifica sentimentele sau se pot lamuri anumite lucruri care nu va convin in relatia respectiva.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără comunicare acel cuplu nu poate supravieţuii.
Pa, pa.

| Alisa a răspuns:

Este una dintre cele mai importante componente ale unei relatii. Sa puteti vorbii despre orice subiect, fara nicio jena, sa discutati absolut orice.

| want2bMajestic a răspuns:

Comunicare=sentimente

| Anecherry a răspuns:

Este necesara, si nu numai in relatiile de cuplu.happy

| dyddyyyx18 a răspuns:

E foarte importanta, chiar cea mai importanta.winking

| iuliancico a răspuns:

Cuplu=comunicare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O idee excelenta pentru o viata de cuplu lunga, sanatoasa si fericita. Bine ca te-ai gindit la asta, mai bine mai devreme decit mai tirziu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este cea mai importanta, daca nu exista comunicare si repsect intr-un cuplu nu se poate numii cuplu!