| Thia a întrebat:

Ce parere aveti de "meseria" de model?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce tara. Am vazut documentar pe Discovery despre viata fotomodelelor dincolo de aparente. Erau toate ''inchise'' intr-o cladire special amenajata, insa li se calcula fiecare calorie, ce sa faca in fiecare secunda etc.
E ca o scoala de corectie, armata, inchisoare. Esti mereu verificata ce mananci si cat mananci, unde mergi, nu ai voie sa ai iubit, mai ai si probleme de sanatate, nu poti merge unde vrei tu, daca companie de modelling e una serioasa si prestigioasa.
Dar poate ma insel...
Mie mi se par frumoasa fotomodelele, chiar daca unii spun ca sunt prea slabe. Sunt inalte si subtirele, fragile chiar, au o frumusete aparte. Dar prin ce trebuie sa treaca... nu cred ca vreau sa experimentez vreodata.
Dar aceasta vocatie nu va fi pe toata viata, deci iti vei putea intemeia o familie mai incolo. Daca esti o persoana ambitioasa, puternica si cu o sanatate de fier (care va fi subrezita dupa atatea diete), atunci modelingul ar putea fi o cariera stralucitoare pentru tine.

4 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Nu este deloc o meserie uşoară..bineînţeles, nu zic că este cea mai grea. Este greu pentru că trebuie să ai un regim strict, cât mănânci, ce mănânci, şi practic meseria ta este să araţi bine. Exact cum a zis şi Yokata, este şi greu şi depinde de agenţia unde lucrezi. Ideea este că partea cu regimul se aplică la toate, şi pe lânga asta ai avantajul că poţi călători în cele mai frumoase locuri ale lumii.

| mona a răspuns:

Obositoare dar bine platita

| mimiwewem a răspuns:

Păi, nicio părere. Dar asta nu e pentru toată viața.

| Seepty a răspuns:

Este o meserie foarte frumoasa, greu de practicat si se plateste foarte bine.