| Bris a întrebat:

Ce parere aveti de numele Bristena?

20 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mie nu-mi sună bine! Dacă este numele tău, atunci probabil că te-ai obişnuit cu reacţia oamenilor la auzul lui. Dar acum sunt la modă numele inventate, pe care nu le-a avut nimeni. Intr-un fel ieşi în evidenţă cu el!

| Bris explică:

De fapt e foarte vechi. este nume dacic("Bristena, fiica dacilor").

| Bris explică:

Multumesc tuturor pentru pareri si mai vreau.

| Dropsyyy a răspuns:

Da mi-am dat seama ca te cheama Bristena -numele taw de profil ''Bris'' laughing Mdeci: imi place foarte mult. E nou, dar superbb! love struck

| SheCanFlyy a răspuns:

Ce inspirati au fost parintii tai cand au ales acest nume.Bris e dragut

| Bris explică (pentru SheCanFlyy):

Mersi:*.

| Bris explică (pentru SheCanFlyy):

Multumesc:*.

| NicolaVlad a răspuns:

@gabriela12martie si eu sunt de aceeasi parere conteaza ce ai inauntru... am si eu o colega care are prenumele Ciydem dar e de treaba si nu i-a zis niemeni nimic ca are numele ciudat sau altcevahappy

| EllaLemonade a răspuns:

Nu stiu imi e nou pentru mine dar nu conteaza care e numele tau conteaza personalitatea ta si ce ai inauntru.ca sa stii am vazut nume mai ciudate cum ar fi MIsalia cum am spus nu conteaza

| Bristena a răspuns:

Buna!
E superb love struck
PS : Si pe tine te cheama Bristena?

| Bris explică (pentru Bristena):

laughing esti prima persoana pe care o stiu ca o cheama Bristena aaa... dupa minelaughing ( da si te mine ma cheama Bristena )laughing)

| Bristena a răspuns (pentru Bris):

OAU!
Nu ma gandeam vreodata ca o sa mai gasesc vreo alt persoana cu acelasi nume ca mine laughing Trebuie sa recunosc, parintii tai au avut inspiratie cand ti-au pus numele acesta happy. La mine, cand imi spun numele, toata lumea are reactii foarte ciudate. Sunt unii care nu-mi pot pronunta numele si asa ca am ramas cu porecle de genul Blincstena, Bristelnita laughing

| Bris explică (pentru Bristena):

Ooo...la mine e mai rau laughing au 3 diplome unde numele imi e scris gresit (de obicei il confunda cu Cristina, Briana, Cristela o data mi s-a spus si Bistrita laughing). Parintii mei au gasit numele cu ajutorul unei carti(Bristena fiica dacilor). Cele mai raspandite porecle sunt Bris, Briste si Brichi(Briki) dar nu-mi place sa mi se spuna asa pentru ca de la Briki merg cu gandul la bricheta asa ca laughing prefer altele laughing...

| Bristena a răspuns (pentru Bris):

Mie mi se spune Bristi happy

| Bris explică (pentru Bristena):

Bristi...dragutlaughing

| Mutiu_Bristena_1973 a răspuns:

Si pe mine ma cheama Bristena si sunt foarte multumita! Numai ca foarte des aud întrebarea ce? Cum te cheamă?

| Mutiu_Bristena_1973 a răspuns:

Maghiarii il pronunta ciudat: Brișteno! Ha-ha

| Blaga_Ilie_1981 a răspuns:

De unde4 nume inventat.e un nume ff vechi, dacic sau tracic..si eu vreau, daca o sa am fetita, sa.i pun numele asta..si s-o strig Bris..bristy nu suna bine, bris e suuuper!

| BRISTY a răspuns:

E absolut superb! Pe fetita mea o cheama Diana-Bristena si e o adevarata placere pentru mine s-o strig Bristena sau Bristy. E un nume cu o rezonanta deosebita care se potriveste unei personalitati puternice si intr-adevar este un nume ffff vechi, un nume dac. Sa-l porti sanatoasa si sa fii mandra de el!

| cost1955 a răspuns:

Pe sotia mea o cheama Bristena