| ReZiSTorr a întrebat:

Ce parere aveti de o relatie in care baiatul este la facultate, are un viitor inainte, 20 de ani, iar fata este de la tara, fara diploma de bacalaureat, muncitoare intr-o fabrica dar totusi cu un suflet bun si foarte iubitoare? Sunt prins in situatia asta si nu stiu ce sa fac, sa aleg o asemenea fata langa mine care cine stie intr-o zi sa fie sotia mea sau nu? Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce n-o încurajezi să-și depășească condiția actuală?

| DonEduardo a răspuns:

Atata timp cat o iubesti da.

| timidu89 a răspuns:

Dar ce are un handicap ca nu are bac-ul luat? Eu zic ca nu e o problema asta daca iti place de ea cu adevarat. Gandeste-te bine ce vrei, nu da pasarea din mana pe cea de gard, fiindca e posibil sa plangi dupa ea toata viata. Ori esti mai mult sau mai putin materialist, fie iti e rusine cu ea. Una din doua sigur e.

| isemilia a răspuns:

Daca se iubesc reciproc atunci nu vad de ce el ar renunta la ea. Poate reuseste sa "o aduca pe drumul cel bun".