| Maria12352 a întrebat:

Ce părere aveti de persoanele cu acnee? Mie mi se par urâte si dezgustătoare!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Urat si dezgustator ai dreptul sa numesti doar ceva ce-si face cineva cu mana lui gen un pierce, un tatuaj, gauri etc. acneea ce e o boala de piele pe care n-o alege nimeni n-ai niciun drept s-o numesti in vreun fel. Stii ce e dezgustator aici? Tu si caracterul tau infect. Oamenii aia acneea si-o mai trateaza, tu caracterul mai greu, deci imi pare mai rau pentru tine decat pentru ei.

| Bondarel99 a răspuns:

Ti-a cerut cineva părerea?

| Bondarel99 a răspuns:

7 mai
Maria12352 întreabă:
"Ce crema sa folosesc pentru acnee ca sa nu se mai vada naspa?"

| aXy99 a răspuns:

Este adevarat ca acneea este inestetica. Si eu am avut si nu imi placea deloc, am stat cativa ani cu ea pana am decis sa merg la dermatolog. Totusi, nu trebuie sa ne manifestam astfel parerile, om fi liberi, dar le incalcam drepturile altora happy
Nu e nimeni urat sau dezgustator, cu atat mai putin atunci cand nu alege el cum sa arate. Crezi ca vrea cineva sa aiba acnee? La unele persoane trece de la sine, la altele nu.

| Jannah a răspuns:

Si eu cred la fel.

| Anabela777 a răspuns:

Mie mi se par dezgustatori prostii. Sper ca maine dimineata sa te trezesti cu acnee pe fata. Nu ele aleg sa aiba acnee, clar? Ti se poate intampla si tie, sa vedem ce bine te vei simti cand lumea iti va spune ca nu mai esti dezgustatoare doar la suflet ci si la infatisare.

| smihai23 a răspuns:

Postarea ta este itelevanta si nu cred ca trebuie sa completez, pentru ca au facut-o deja oamenii cu capul pe umeri.

| Jart16 a răspuns:

Acneea mă atrage şi mă excită, nu mă dezgustă. În cazul asta, ar fi okay sa iti pastrezi parerea si sa n-o impartasesti, caci astfel persoanele in cauza se pot simti jignite.

| Daniel_Ernest_1998 a răspuns:

Haide sa nu dezbatem parerea ei.
Persoanele cu acnee cel mai des intalnite au in jur de 12-18 ani.
Trec prin schimbari hormonale si substantele cand ies din corppot cauza cosuri la nivelul pielii.
Asta se poate intampla oricui daca nu se curata pielea des.
O spalare sau doua pe zi ar trebui sa fie indeajuns...iar pe maini cat mai des.
Persoanele cu acnee au nevoie de ajutor...iar tu nu le ajuti spunandu-le ca sunt dezgustatoare.
Sper ca am spus tot.