| Schatten a întrebat:

Ce parere aveti de smartphone-urile de la Allview? Am auzit recent de aceasta marca, as dori sa achizitionez un Allview P4 sau P5, mi se pare super ok raportul calitate-pret. Pentru un telefon cu Android 4.0, camera de 8pm, video HD, 512 RAM, Cortex A9 Dual Core, si Gorilla Glass mi se pare prea ieftin, ceva "contra" trebuie sa aiba, dar nu ii gasesc. Un review ar fi de apreciat, multumesc in avans! happy

P.S. Ma gandeam si la un HTC Sensation sau XE, si banuiesc ca acesta este mai bun? O parere mi-ar fi de ajutor. big grin

2 răspunsuri:
| oldschoolrom a răspuns:

Eu detin Allview P5 de o luna si cateva saptamani.Am jucat multe pe el si altele, deci pot sa imi dau o parere.HTC Sensation eu stiu ca nu are Dual Sim, nici camera secundara, sistem de operare mai slab(nu stiu daca merge update pentru ultima varianta). Cred ca P5 e mai bun fata de HTC si ca pret la ce ofera este mai mult decat bun.

| HighDM a răspuns:

Eu am un Allview a5 duo, arata foarte bine, si pe mine m-a impresionat raportul calitate-pret. La dual-core e prea putin ram-ul ( 512 ). M-am jucat pou pe al meu si s-a blocat de vreo 4 ori. sad Unii mi-au spus ca am tinut aplicatiile deschise si de aceea s-a blocat. M-a impresionat design-ul dar si cum functioneaza celelalte. Unii spun ca nu sunt bune Allview-urile iar altii spun ca sunt bune. Chiar nu stiu ce sa zic. Ar fi bun acel P4/P5, daca ti l-ai luat imi spui te rog daca ai vreo nelamurire? Astept raspuns. :*