| realitate a întrebat:

Ce parere aveti de stilu de muzica manele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce oamenii confunda manelele cu muzica adevarata tiganeasca, manelele au origine folclorica in grecia.nu putem compara compara muzica tiganeasca cu manelele, o diferenta ca de la cer la pamant.fiecare asculta ce ii place, atata timp cat nu deranjeaza fonic pe nimeni.

20 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Nu o parere f buna, dar la un anumit tip de petrecere sunt bune laughing. Unele chiar sunt dragute.

daniela
| daniela a răspuns:

Fiecare cu preferintele lui... Daca mine nu-mi place asta nu inseamna ca trebuie sa comentez pe tema asta. Dar... nici sa nu-mi impuna cineva sa ascult si mai ales cu volumul la maxim ca turbez

auran
| auran a răspuns:

Manelele nu-mi plac dar, acea tiganeasca (de petrecere) de pe vremuri da

leonardk
| leonardk a răspuns:

O lalaiala stupida si fara mesaj care nu va rezista in timp.

| Sara a răspuns:

Manelele este frumoase la un chef

| fabiola a răspuns:

Gusturile nu se discuta! Daca ar fi sa-mi spun parerea parca zic eu versurile si mesajul trasmis lasa mai mult de dorit decat ritmul!

| kh1ss a răspuns:

:-& si atat

| yoannah a răspuns:

Manelele sunt o derivare urata de la muzica tiganeasca de pe vremuristraight face
Pacat de melodiile acelea frumoase.

regis
| regis a răspuns:

Sunt cateva care chiar in plac. Majoritatea insa nu. Insa fata de celelalte genuri care se vand astazi, prefer manelistii pentru ca macar au voce.

regis
| regis a răspuns:

@realitate - cand faci observatie la cineva pentru o greseala gramaticala, sta bine sa nu faci si tu altele. Se scrie "chef", nu "chief", iar denim cred ca a facut o greseala intentionata, pentru a fi in ton cu intrebarea pusa de tine. Care intrebare, pe langa faptul ca nu suna deloc romaneste, duce lipsa de un "l".

| diavolitza a răspuns:

O tampenie totul se rezuma la gagici, bani, dusmani, invidie, copii care stau de mana cu c...(tipe venite de pe centura), da cu cea tiganeasca sunt de acord dar manelele numi plac, bine acum fiecare cu gusturile lui da totusi...neam facut de ras in UE cu manelele

| adi a răspuns:

Nu il consider nici stil, nici gen de muzica... parerea mea este ca reprezinta o forma de prost gust.
Se spune ca "esti ceea ce consumi", asta spune totul.

| blackkrose a răspuns:

Un stil de muzicaa>

| realitate explică:

Denim laughing se scrie :manelele sunt frumoase la un chief laughing of ce ma fac ma cu tine ma.

| micuta_8485 a răspuns:

Nu-mi plac deloc. e multa tiganeala

| aditzu92 a răspuns:

In general manelele nu prea au sens. Ele se refera la bani femei dragoste dusmani etc.Acum daca vrei sa asculti manele nu iti interzice nimeni, mie unu imi plac manelele dar astea mai cu inteles si non tiganesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca maneaua ar fi o femeie i as da m**e nonstop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea despre manele e ca si despre orice alt gen de muzica. Cand simt nevoia sa ascult un fel de muzica pentru ca am o anumita stare de spirit ascult ce ma face sa ma simt mai bine. Manelele sunt si ele un gen muzical si muzica e pentru divertisment, pentru relaxare, distractie etc. De aceea se poate zice ca gusturile nu se discuta. E ca si cum i'ai condamna pe cei la care le place sa stea in incaperi portocalii:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica manelelor este adusa de colonistii turci, este de influienta araba. Versurile sunt de prost gust. Un meloman asculta si muzica manelelor dar ignora versurile.

| anna_7889 a răspuns:

Nicio o parere muzica egala cu 0.