| membrugirl2010 a întrebat:

Ce parere aveti de tatuaje si piercuri?

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Un nou mod de exprimare a frondei adolescentine.

pa, pa.

| pwp a răspuns:

Tatuajele nu imi plac, dar piercurile mi se par destul de ok
nu strica unul in nas love struck

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Tatuajele nu imi plac, dar piercurile mi se par destul de ok.
Nu strica unul in nas happy.

April
| April a răspuns:

Sincer? Parerea mea este ca numai cei lipsiti de personalitate au nevoie de semne particulare spre a si-o afirma. Un tanar sanatos, bine facut, o fata frumoasa, armonioasa in toata splendoarea tineretii sale n-au nevoie nici de tatuaj, nici de piercing pentru a fi observati.

| Emma a răspuns:

Unele sunt dragute, dar nu mi as face!

1) Nu stiu cat doare, dar nu risc!
2)Daca ma plictisesc...nu pot sa le scot

bine.acum fiecarre cu preferintele luiwinking

XoXo

| Apy a răspuns:

Mu imi plac de loc

| Andreeagen a răspuns:

Piercingurile le poti da jos se astupa gaura deci sunt perfecte tatuajele atata timp cat nu sunt permanente si ele sunt foarte frumoase.
Personal cel mai utrat lucru la o persoana e sa il vad la 60 de ani ca isi plimba nepotu in parc de mana si i se vede si tatuaju.parerea mea
Sunt frumaose cand le vezi la altii dar eu una nu as recurge la piercinguri sau tatuaje permanente.
Fiecare e liber sa faca ce doreste.

| Whatthehell66 a răspuns:

Sunt super. si sincera sa fiu ador baietii care au piercinguri. ei biine nu exagerat asa... in spranceana, buza sau limba. sau ureche/urechi merge dar nu peste tot pe fata si nu numai. adica sunt unii care nu au ce lucra si isi pun chiar peste "tot". daca intelegi la ce ma refer. Mie sincer imi place foarte mult ca cineva sa aiba piercinguri

Cat despre tatoos si alea imi plac. adica imi plac mai mult cele originale nu alea pe care toata lumea le are. stiu pe cineva care s-a dus in razboi si pentru ca ii era atat de dor de familia lui si-a tatuat copii si sotia pe abdomen. crazy nu?

dar in fine un tatoo pe spate sau pe picior. pe gat mana. dar nu pe tot corpul ca atunci dai senzatia dca nu ai cei 7 ani de-acasa.

dar in fine. mie imi plac dar nu in mod exagerat. sper ca ti-am fost de ajutor. kiss:*:*:

funda?batting eyelashes>big grin

| wastingmytime a răspuns:

Sunt niste chestii care le ofera posesorilor lor posibilitatea de a se "da mari". si parerea mea este ca posesorii acestor obiecte nu au potential biopsihic.

| GabiBrasov a răspuns:

Fiecare cu propriul lui stil, prietena mea are tatoo si piercing in buric si in limba, iar eu nu am nici un fel de tatuaj sau piercing.
Inainte se facea o oarecare caracterizare - E tatuat, e golan - E cu piercinguri e drogat- acum incet incet lumea se obisnuieste cu accesorile astea.
Depinde si ce fel de tatuaj iti faci, fiecare cu un stil caracteristic lui, altii vor tatuaje tought-boy, altii cu o anumita seminficatieetc.
Mie mi se pare ca emana sex-appeal (doar parerea mea personala) - depinde unde e amplasat tatuajul.
Eu unu te-as sfatuii sa te gandesti bine daca vrei un tatoo, pentru ca gusturile se pot schimba intre timp, cat despre piercing, gaurile se mai astupa. Eu unu ma gandesc sa mai astept cel putin 2 ani (am 19), pentru ca inca nu ma simt copt la mine sa-mi caut ceva ce mi-ar place inca cel putin 10 ani, ca sa nu-mi fie rusine sa-mi tin la vedere vreodata tatuajul

| dannyella15 a răspuns:

Nu mi se pare absolut obligatoriu sa am tatuaje si pirceuri ca sa arat frumoasa. Dar daca unii se simt bine facandu-si astfel de chestii, bravo lor ca au curaj! Oricum, mai ales la pierceuri puse in zona fetei, exista un pericol foarte mare de infectare cu microbi. Un prieten de-al meu avea un pierce in partea superioara a nasului si, cand si-l daduse jos pentru o scurta perioada de timp, a facut o infectie.Trebuie, in cazul lor, de procedat cu foarte mare atentie