| ChristinaGM a întrebat:

Ce parere aveti despe iubirea la distanta?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca iubirea din partea ambilor membri ai cuplului a ajuns la acel 101%, va rezista. Daca nu, nu este nicio sansa sa reziste, doar cu bunavointa nu se poate, trebuie iubire, mama nebuniei si sora visarii. Iti zic din experiente.
Mai e un tip de relatie, cea in care va cunoasteti la distanta si mentineti o relatie la distanta, acolo obisnuinta va face sa rabdati, si mai ales lipsa contactului. Dupa prima atingere, veti vrea cat mai curand si a doua atingere, altfel, din nou, se destrama.

16 răspunsuri:
| Rooksee a răspuns:

Am avut eu iubire la distanta si nu a mers prea bine. Acum depinde de tine si de iubitul tau de cum sunteti si daca acceptati acest lucru.

| baddgirl a răspuns:

Buna,
Iubirea la distanta e una din incercarile grele la care sunt supuse unele persoane.E greu,dar nu imposibil. Daca nu aveti cum sa faceti cumva ca la un moment dat sa va mutati impreuna, sau sa va vedeti cat de cat des, nu cred ca o sa tina prea mult timp, pentru ca "Ochii care nu se vad, se uita".Dar asta este doar parerea mea happy

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Iubirea la distanta... parerea mea este ca, uneori, daca dragostea e adevarata rezista si la distanta.

| DennySa660 a răspuns:

Nu conteaza distanta daca persoanele se iubesc.Dar acum depinde si ce persoane alegi.Eu una am avut doua relatii la distanta dintre care una nu a mers si una care exista si in prezent si ne intelegem extraordinar:X♥

| ChristinaGM explică (pentru DennySa660):

Si v-ati vazut vreodata?

| DennySa660 a răspuns (pentru ChristinaGM):

Da...in prima care nu a tinut si a durat o luna ne-am vazut de mai multe ori, dar acum in a doua doar o data si parca e mai binelaughing

| Daniel12595 a răspuns (pentru ChristinaGM):

Nu! happy nu te tine dragostea la distanta la urma se plictiseste de tine

| ChristinaGM explică (pentru DennySa660):

Pot sa te intreb cati ani ai?

| DennySa660 a răspuns (pentru ChristinaGM):

14tongue

| Daniel12595 a răspuns (pentru ChristinaGM):

14 tongue

| ChristinaGM explică (pentru Daniel12595):

Ce?

| Daniel12595 a răspuns (pentru ChristinaGM):

Eu?

| ChristinaGM explică (pentru Daniel12595):

Da tu!

| ℓαdу a răspuns:

O iubire la distanta nu este o iubire, tu nu ai de unde sa stii ce face ' el / ea ' atata timp cat nu esti cu el. Mie nu mi se pare in ordine. Daca nu v-ati vazut deloc si doar vorbiti pe 'mess' pe 'facebook' e si mai rau pentru ca nu stii cu adevarat cine este daca nu il vezi sau nu il cunosti ' face to face '. Dar, daca tu ai plecat in strainatate sau el. Puteti lua o pauza. Si asa vei putea vedea daca te astepta sau nu. Daca te-a iubit, te iubeste si te va iubi. Stii daca chiar te iubea te astepta. El asa se poate baga cu foarte multe fete. Sau depinde daca tu ai incredere in el. Asta este partea a doua dar mie nu mi se pare ' ca asta e iubire' :-

| Bloopies a răspuns:

A fi îndrăgostit înseamnă pur şi simplu a fi într-o stare perpetuă de anestezie.

O zi frumoasa!

| PastilluTsaaa a răspuns:

Hmm. Parerea mea e ca depinde de persoane. Dandu- ma pe mine ca exemplu : Prima relatie la distanta a durat un an si 3 luni, eu fiind plecata din Romania. Acum am inceput alta relatie 'la distanta' si e destul de ok.