| geoalienboss a întrebat:

Ce parere aveti despre a fuma la 12 ani? eu nu vreau sa fac asta dar cei mai cool copii din scoala o fac ce spuneti sa ma apuc de fumat sau nu

8 răspunsuri:
| Aηdεεε a răspuns:

In nicun caz! Daca ei fumeaza, asta nu inseamna ca sunt cool, nimeni nu iti va recomanda sa fumezi la o varsta asa de frageda. iti vei strica plamanii... parerea mea este sa nu te apuci, va devenii ca un "drog" si va trebuii sa fumezi mereu. daca vrei totusi neaparat sa fumezi... pe la 18 incolo. poti. dar acum este prea devreme!

Bafta, si nu te lasa pacalit de orice aparenta!

Andeee ‹з

| litlledolleioanna a răspuns:

Categoric nu

| raluca250 a răspuns:

Tie ti se pare ca sunt cool doar entru ca fumeaza?
Si nu te apuca de fumat daca nu vrei sa mori inainte de termen:*
baftaa :*

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Asa si daca aia se arunca in cap de la etajul 5 la fel faci si tu?
Daca aia se c.aca unu in capu altuia faci si tu sa fi,, cul,, ca ei?
Doamne fereste ce o sa ajungeti in 2-3 ani.

| Batik a răspuns:

Niciodata sa faci asta, o sa devi ca o soba pe dinauntru laughing, crede-ma am trcut prin astra, si lasa-i nabi de baieti cu fitele lorwinking e mai bine pentru tine pentru imaginea tawinking Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca nu,iti distrugi sanatatea, Si de ce? Sa te considere restul` cool? Nu,tu trebuie sa fii cool prin ceva caracteristic tie,ceva ce te defineste. Nu sa fumezi daca tie nu-ti place,doar pentru ca a zis ala sau aia ca asa se face! Lasa prostiile! Mai bine tu iesi cu fete sau practica un sport, o sa fii mult mai "cool" decat restul`, si intr-un sens bun! :*

| elenafitosica a răspuns:

Da eu zic sa te apuci de fumat o sa fii super cool?

| regina20033 a răspuns:

Nuuuuu, gândește-te la oamenii dragi ție și cum ar trebui ei sa se gândească constant la starea ta de sănătate, deoarece fumatul îți fura ani întregi de viata! TE ROOOG SA NU FACI ASTA! Eu la fel sunt înconjurat de adolescenți care fumează zilnic, am 18 ani și niciodată nu am încercat măcar sa fumez, nici măcar narghilea. Fii tare și nu te mai gândi la asta