| Sebastian_1355 a întrebat:

Ce parere aveti despre biblie credeti ca este un mit

Răspuns Câştigător
| selef a răspuns:

Nu e un mit e o carte groasa.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Doar e vorba despre cea mai controversata carte a tuturor timpurilor. Orice parere legata de acest subiect nu face decat sa starneasca mai multe intrebari decat raspunsuri

| monyk a răspuns:

Buna, nu cred ca e un mit, e purul adevar, trebuie sa avem mai multa credinta, sa credem si sa nu mai tot investigam, mereu vor fi oameni care nu cred in D-ZEU si in cuvantul Lui, dar eu cred cu tarie ca biblia e scrisa de catre un D-ZEU Sfant si adevarat...

| Andreeagen a răspuns:

Biblia nu e un mit! Exista si km spune si selef e o carte groasa...
Ceea ce contine ea poate fi un mit...
Eu... Nu prea am tangente ca Dumnezeu si ca religia. dar personal cred ca e o legenda sau cine stie...

| metonst54 a răspuns:

Sunt ateu.(De aici tragi tu concluziile)

| nicko a răspuns:

Nu stiu daca e potrivit sa zic asta da'totusi zicbig grin...

| nicko a răspuns:

Scuze nu stiu ce s-a intamplat...nu mi-a acceptat raspunsul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fie un mit deoarece Biblia nu trebuie privita ca o carte obisnuita ci este de fapt Cuvantul scris si inspirat de Duhul Sfant celor 40 de persoane care au participat la totalitatea ei.Nici o carte din lume nu a fost asa de urata si de iubita cum este ea pe plan mondial. Prin mesajul ei milioane de oameni au reusit sa gaseasca adevarul spre Dumnezeu.Biblia nu trebuie verificata ea este cuvantul Lui Dumnezeu.Trebuie doar sa crezi si apoi sa citesti din ea.Iti recomand sa incepi cu Evanghelia dupa Ioan. Succes