| movu a întrebat:

Ce parere aveti despre Braila?big grin

Răspuns Câştigător
| Goe_6264 a răspuns:

Buna, Braila e si orasul in care locuiesc, ce pot zice despre el...decat ac e vechi, nu ai ce vedea in el, sunt multi cocalari si pitipoance! Si fete sunt dar trebuie cautate bine, baieti sunt destui, insa e un oras tare plictisitor, sa invechit, bine ca a mai renovat Gradina mare. Tu esti tot din braila?

21 răspunsuri:
| divinuu a răspuns:

E foarte urat, am fost acolo in turneu.Nu mi-a placut deloc mai ales ca erau pitipoance la toate colturile de strada.Autobuzele mi se pareau...medievalestraight face

| soricica a răspuns:

Este un oras vechi, dar incredibil de urat. Mie una nu imi place, probabil si faptul ca il vad de 2-3 ori pe saptamana ca stau prin apropiere. Dar sa stii ca nu sunt singura cu aceasta parere [am rude si prieteni care au exact aceeasi parere].
Bye:*

| MissFashionPrincess a răspuns:

Sunt din Brăila. Într-adevăr, nu prea ai multe locuri în care să te plimbi, dar atâta timp cât am prieteni cu care să mă distrez, aş putea trăi şi într-o cocină. "tinerii din Braila nu sunt tocmai inteligenti" - pe bune? laughing asta a fost chiar amuzant. Spune-mi tu atunci te rog un oraş în care sunt numai genii straight face. Cunosc n persoane din Bucureşti( oraş mare/capitala, şcoli de elită, locuri frumoase de vizitat...) degeaba; numai agramaţi ce nu ştiu să lege 2 cuvinte. Concluzia? Brăila este un oraş ca oricare altul...

| MissFashionPrincess a răspuns:

Centru big grin

| MissFashionPrincess a răspuns:

Eu din fericire văd numai partea bună a lucrurilor... sunt conştientă că în Brăila sunt foarte multe persoane de acest gen, numai că mă irită persoanele ce denigrează Brăila, când oraşul lor poate este mult mai rău... Dacă ar şti lumea câţi olimpici internaţionali sunt din Brăila, nu cred că s-ar mai vorbi astfel despre "acest mic oraş dunărean cu tineri nu prea inteligenţi". Mihaela, o să vezi câte discuţii de acest gen vor fi în Murgoci laughing)

| MissFashionPrincess a răspuns:

Or fi si in Murgoci si Balcescu pitipoance... dar atatat timp cat sunt la cele mai bune licee din oras, inseamna ca le si duce capul. Din punctul vostru de vedere, ce este PITIPOANCA? happy

| Goe_6264 a răspuns:

BUna, din nou, pe unde stai in braila adica in ce zona?

| mihaelabr a răspuns:

Buna! si eu tot din braila sunt :pitipoance multe, plin cu rromi si cam murdar. dar e ok in mare ...se putea mult mai bine

| mihaelabr a răspuns:

MissFashionPrincess din ce cartier esti?

| mihaelabr a răspuns:

Centru, bun asa : incearca sa vii prin vidin/brailita laughing
numai tarani si cocalari laughing

| mihaelabr a răspuns:

Exact pentru lucrurile de genu asta am trecut murgoci si balcescu; m-am saturat de pitipoance si rromi si persoane care nu au habar de nimic; nu am vrut sa intru intr-un liceu de manelisti, sper ca o sa-mi placa in murgoci happy

| vivigirl a răspuns:

Imi place blushing. E orasul in care m-am nascut si in prezent locuiesc love struck. Si sunt baieti frumosi big grin blushing.

Tie cum ti se pare?batting eyelashes

| law a răspuns:

Am fost cred ca de 2 ori in Braila efectiv.cu treaba.in rest doar am trecut prin Braila cu masina spre alte orase big grin e un oras micut.nu prea imi amintesc multe.decat scarile acelea.care dau spre faleza. nu pot sa imi dau cu parerea despre Braila nefiind in cunostinta e cauza, dar am auzit de la prieteni numai lucruri urate.ca nu ai ce face acolo.ca tinerii din Braila nu sunt tocmai inteligenti.ca pana si statuile sunt urate.ma rog.de-astea. eu am o parere foarte generala. e doar un oras mic. un oras la Dunare.

| Mawrytzyo a răspuns:

Dc spuneti mah ca in braila sunt numai tzigani cocalari si pitipoance? noi daca traim in braila nu suntem tot la fel?
las ca e mai bine in braila decat sa traiesti in africa unde nai ce manca rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Braila e un oras prin care vezi mereu gheotoace ca in filmele cu cow-boy
da sunt mandru ca sunt brailean
daca vrei hai sati arat dunarea hai sa imi vezi blocu
da ce credeai ca o sati arat new yorkul?
cateva bodegi si cateva case si cateva terase
add me :marius.sharkkk10
pentru detalii laughing

| Cristian0884df11 a răspuns:

Pai eu sunt din Braila ce sa zic e un oras destul de fain laughing adica na

| Fallen1Angel a răspuns:

Orasul cutitarilor

| movu explică:

Da.

| movu explică:

Sa nu uitam de Iorga, Pedagogic si aici este bine iar daca ne gandim un pic pitipoance sunt si in BALCESCU si in MURGOCI.

| brailasigalati a răspuns:

Este un oras super frumos cu istorie! Se pot intalni femei foarte frumoase aici! Orasul care are un forum foarte apreciat http://brailasigalati.ro

| Cretu_Madalina_1984 a răspuns:

Una foarte buna, mai ales ca unii tineri s-au pus sa promoveze orasul intr-un mod foarte placut... uita-te si tu http://www.brailapebune.net