| Marianjdjsjwj a întrebat:

Ce parere aveti despre bullying? Si cum ati opri astest lucru?

Răspuns Câştigător
| bvzmsam a răspuns:

Bullyingul exista de mult timp, daca la inceput era din cauza vocii subtiri sau a felului in care arati, azi acest fenomen poate veni si din felul in care un individ merge sau ce telefon are. Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa aplanezi conflictul atunci cand esti un martor, nu sa scoti telefonul si sa filmezi. Desparte agresorul de cel agresat. Nu te folosi de puterea a de a te razbuna pe agresor. NU foloseste.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Asta depinde de persoana agresată, acea persoană ar trebui să denunțe.

| Donsavas a răspuns:

Totul începe cu tine! Fa psihoterapie sau trateaza ti fricile interioare cumva, pentru a nu mai fi afectat de ce spun ceilalti. Nu trebuie sa ai incredere in ei, ci in tine si e suficient.

| FreddieM a răspuns:

Personal l-as opri. Fac jandarm in curtea scolii, si cand iese pe poarta, regreta ca m-a intalnit. Si a, doua zi e,, nou-nout" garantat.

| Justme1997 a răspuns:

Cred ca profesorii ar trebui sa acorde mai multa atenție elevilor, sa pedepseasca cat de dur se poate incidentele de bullying. Eu as încerca sa discut serios cu părintii agresorului dar de multe ori nu le pasa.