| xilotto a întrebat:

Ce parere aveti despre casatoriile intre persoane de acelasi sex? (Dar pareri argumentate nu stupizenii sau copilarii, daca se poate).

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Mai, sincer, nu am nimic cu genul acesta de casatorii. Eu nu as face niciodata asa ceva, dar nici nu ma apuc sa improsc cu noroi pe cei ce o fac.
Fiecare are dreptul la fericire, dar depinde ce inseamna fericire pentru fiecare in parte. Fericire pentru mine ar insemna sa ma casatoresc cu o femeie. Poate pentru alt baiat de sex masculin, fericirea ar inseamna sa se casatoreasca cu alt baiat.
Dupa cum am spus, nu am nimic impotriva, respect omul pentru ceea ce este, si nu pentru inclinatia sa sexuala. Fiecare are dreptul sa-si traiasca viata pe cum doreste, iar eu sau altul nu avem dreptul sa-i privam de acel ceva.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sincer prefer o casatorie dintre doi oameni de aceleasi sex decat una dintre o baba de 65 de ani si un tanar de 20.Imi provoca sila mosii si babele astea bogati/e care se casatoresc cu tineristraight face
In Romania nu se va legaliza niciodata acest fapt.De ce? Pentru ca noi credem in Dumnezeu, si el interzice sodomia.Si daca el interzice asta, inseamna ca e pacat
-Domnu` ma scuzati dar de ce e pacat
-Taci ba ateule, arzate-ar focul, indraznesti sa contesti dogmele Bisericii?
Cam asta e cu libertatea dragostei in Romania

| anyska a răspuns:

Sunt un mare pacat! Dumnezeu a creeat femeia si barbatul, deoportiva cu un scop. Este un pacat rusinos sa te las ispitit de pure prostii de genul asta. Nu exista ca el se simte atras de un alt barbat sau chestii de genul. Asta e numai in capul lor si sa fii gay e si mai pacatos, aiurit, rusinos, stupid decat sa fie manelist sau emo!

| eJectdirect a răspuns:

Mey Bogdane sincer fiecare are mentalitatea lui nu gandim toti la fel nu iubim toti la fel nu ne indragostim toti de aceiasi persoana si casatoria de obicei trebuia sa fie ceva sfant care sa uneasca doua suflete care sa sa iubeasca pentru tot restul vietii si dupa aceea, vezi tu timpuriile s'au schimbat acum casatoria e doar un moft o fita pentru marea majoritate, dar doi oameni care se iubesc cu adevarat si simt asta nu trebuie sa le pese de ce spune lumea sa mearga inainte cu iubirea lor pentru lumea vorbeste mult si prost nimeni nu e langa tine cand ai nevoie. Deci doi oameni care se iubesc indiferent de sex sa se casatoareasca doar daca simt ca asta ii leaga mai mult doar daca asta ii fac mai puternici doar daca sunt foarte credinciosi daca nu o relatie poate dura si fara acte si fara o rochie de mireasa pentru ca o relatie se bazeaza pe respect intelegere comunicare sinceritate si bineinteles iubire.

| eJectdirect a răspuns:

Mey Bogdane sincer fiecare are mentalitatea lui nu gandim toti la fel nu iubim toti la fel nu ne indragostim toti de aceiasi persoana si casatoria de obicei trebuia sa fie ceva sfant care sa uneasca doua suflete care sa sa iubeasca pentru tot restul vietii si dupa aceea,vezi tu timpuriile s'au schimbat acum casatoria e doar un moft o fitza pentru marea majoritate,dar doi oameni care se iubesc cu adevarat si simt asta nu trebuie sa le pese de ce spune lumea sa mearga inainte cu iubirea lor pentru lumea vorbeste mult si prost nimeni nu e langa tine cand ai nevoie. Deci doi oameni care se iubesc indiferent de sex sa se casatoareasca doar daca simt ca asta ii leaga mai mult doar daca asta ii fac mai puternici doar daca sunt foarte credinciosi daca nu o relatie poate dura si fara acte si fara o rochie de mireasa pentru ca o relatie se bazeaza pe respect intelegere comunicare sinceritate si bineinteles iubire.