| Andreea1130 a întrebat:

Ce parere aveti despre Coreea/Japonia/China?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

In primul rand, mi se par printre cele mai complexe tari din lume.Tocmai citesc "Memoriile unei ghiese" si sincer ma surprinde intr-un mod placut felul cum masoara ei timpul si anume in dinastii.Tot de istorie ma leg in continuare de data asta in sens negativ.Coreea e o tara comunista, dar e un comunism cum rar vezi. Un comunism in cel mai pur sens al lui.Totul se petrece acolo cu portile inchise.Copii coreeni sunt invatati o alta versiune a istoriei si asta e cu adevarat trist

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Despre Japonia, numai de bine si harnicie! Dar despre China? Va fi urmatoarea mare putere mondiala! Coreea? Mai nou seriale!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Deci in primul rand traditiile, vestivale, haine, mancare, etc! coreea de sud este foarte frumoasa, peisaje exceptionale! am devenit pasionata de coreea de la serialele coreene de pe tvr 1 apoi am continuat sa ma uit pe internet!
imi place limba coreana, dar este destul de dificila!
si japonia, china sunt tari frumoase dar ma intereseaza mai putinwinking
pe curand!

| Dobitoc a răspuns:

In primul rand despre care coreea? Ca din cate am invatat eu la scoala sunt doua de Nord si de Sud. Ce sa zic sunt cele mai frumoase tari din Asia.

| RenataG a răspuns:

Traditii foarte frumoase si peisaje:X